Yhteystiedot

Toimistosihteeri
(laskutus ja maksuasiat)
Petri Laine
p. 050-340 3366 (ma–to klo 10.00–14.00)
musakoulu@musakoulu.net


Sähköposti
musakoulu@musakoulu.net
(ensisijaisesti käytä sähköpostia)

Osoite
Suomen Musiikkikasvatuskeskus ry
Viljatie 4 D, 00700 Helsinki

Puhelin
0500-870119

Rehtori
Juha Töyrylä
p. 0500-870119 (ma–to klo 12.00–14.00)
juha.toyryla@gmail.com

Ota yhteyttä:

Nimi*

Sähköposti*

Viesti

Opetuspaikat

Malmilla

Viljatie 4 C (1. kerros) ja D-rapun 1. ja 3. kerroksessa.

Malmille pääsee Helsingistä mm. junalla (K-I), busseilla (73, 67, 70V), Itäkeskuksesta busseilla 519, 54.

Rumpujensoiton opetustilana toimii myös Kirkonkyläntie 35 A alakerrassa sijaitseva ”treenikämppä”.

Itäkeskuksessa

Myllypuron kirkko
(Kirjastotila ja päiväkerhon tila)
Neulapadontie 10, 00920 Helsinki

Herttoniemen kirkko
(Auditorio)
Hiihtomäentie 23
00800 Helsinki

Montessoripäiväkoti Mammolina
(VUOSAARI)
Vedenottamontie 9
00980 Helsinki

Itäkeskuksen peruskoulu
Jäätanssipolku 1
00900 Helsinki

Lauttasaaressa

(osoite)

Opettajat

Satu-Maija Aalto

laulu, kuorot, piano, viulu, sijaisuudet

p. 050-3475028
satumaija.aalto@gmail.com

Fred Ahlberg

akustinen kitara, sähkökitara

p. 050-5327937
fred.ahlberg@elisanet.fi

Tanja Anttila

piano

p. 040-557 9467
tanjaanttila@hotmail.com

Otto Eskelinen

saksofoni, klarinetti, harmonikka, yhteissoitto

p. 050-3400531
grandbwa@gmail.com

Panu Heimonen

piano

p. 045-2378947
pheimone@gmail.com

Sinikka Holma-Peets

piano

p. 050-530 9285
sinikka.holmapeets@gmail.com
laulu rytmimusiikki

Jaakko Jussila

bassokitara, bändikoulu

p. 041-5220061
jaakkojus@gmail.com

Heli Jänönen

Heli Jänönen

harmonikka, piano

p. 041-5048714
hjanonen@hotmail.com

Susanna Keltti-Laine

piano

p. 040-5359014
susanna.kelttilaine@gmail.com

Marjukka Kuusela

viulu, orkesteri

p. 040-5808689
marjukka.kuusela@gmail.com

Tiia Ladvelin

kitara, ukulele

p. 040-1672323
tiia.ladvelin@gmail.com

Elena Meyke

piano

p. 050-4667720
elena@meyke.info

Marja-Kaisa Mäkinen

piano

p. 050-5641573
marjakaisa@gmail.com

Eija Räisänen

Eija Räisänen

laulu klassinen

p. 040-5119950
eija.raisanen@kolumbus.fi

Anni Poitsalo

huilu

p. 045-6720928
anni.poitsalo@gmail.com

Juho Ranta

rummut

p. 041-5368275
juho.juiceman@gmail.com

Maaria Rantanen

sello, piano

p. 050-561 4042
maaria71_@hotmail.com

Salla Remes

piano

p. 040-5193978
sallaremes@hotmail.fi

Jan-Erik Saine

akustinen kitara, sähkökitara

p. 050-3376638
jan-erik.saine@elisanet.fi

Liisa

Liisa Seppälä

laulu rytmimusiikki

p. 040-5266 459
liisams@gmail.com

Mikael Suomela

akustinen kitara, sähkökitara, musiikin teoria (tohtori Toonika ryhmät), musiikkiteknologia

p. 050-5450008
mikael.suomela@mikaelsuomela.com

Juha Töyrylä

piano (vapaasäestys)

p. 0500-870119
juha.toyryla@gmail.com

Ville Vokkolainen

akustinen kitara, sähkökitara

p. 040-7761219
vokkolainen@hotmail.com